Nová služba Windows 8: „My PC My Way“

„My PC My Way“ je nová služba Windows 8. Umožňuje použiť senzory s cieľom zlepšiť interakcie používateľa s operačným systémom.

Microsoftu unikli dokumenty, ktoré popisujú niekoľko scenárov, ako by mal „My PC My Way“ pomáhať pri práci s Windows 8.

Prvý scenár popisuje herný mód. Windows 8 automaticky pozastaví hru, ak hráč posunie hlavu alebo sa vzdiali od PC. Hry môžu využívať umiestnenie hráča a jeho pohyb pri hraní hier. Rovnaký scenár popisuje adaptívny jas monitora, ktorý automaticky nastavuje jas displeja v závislosti na svetelných podmienkach.

Druhý scenár spomína používateľa, ktorý číta online magazín o PC. Kľúčové prvky v tomto scenári sú dotykové displeje (Microsoft hovorí, že dotykové displeje majú veľkú podporu), umiestnenie čitateľa, e-čítanie a bezdrôtové pripojenie.

Rozpoznávanie tvárí na základe prihlásenia k PC je nová funkcia v treťom scenári. Windows 8 možno automaticky rozpoznať používateľa, vykoná prihlásenie a ukáže na ploche informácie pre daného používateľa, to všetko bez akejkoľvek formy interakcie s používateľom.

Niekoľko kľúčových scenárov, funkcie a možnosti sú popísané, vrátane hrania hier, video s vysokým rozlíšením, e-čítanie, komunikácia (sociálne siete a instant messaging), médií a prehliadanie webu.

„My PC My Way“ by mohla byť veľmi užitočná služba Windows 8, za predpokladu, že táto funkcia ponúka dostatok možností prispôsobenia a aby sa zabránilo nežiaducim zmenám v operačnom systéme.

Zdroj: http://windows8news.com/2010/06/28/new-windows-8-feature-my-pc-my-way/

Comments are closed.

Najnovšie komentáre
    Archív