Bude Windows 8 rýchlejší a menší ako Windows 7?

Microsoft na svojej stránke Kariéra zverejnil niektoré špecifikácie Windows 8. “Je výkon softvéra vašou vášňou? Nadchýna vás možnosť mať pozitívny vplyv na stovky miliónov užívateľov tým, že zlepšíte ich skúsenosti s Windows? Windows Fundamentals Performance Test Team hľadá inžiniera softvérového designu, ktorý nám môže pomôcť urobiť práve to – vytvoriť budúce vydania Windows rýchlejšie, menšie a pohotovejšie než Windows 7. Základy OS, a najmä výkon bol hlavným zameraním pri vývoji Windows 7 a bude rovnako dôležitý, ak nie viac, počas vývoja novej verzie (verzií). ”

Aké to prinesie výsledky? Ak ste vývojár a pozeráte sa na vývoj OS, vaším zámerom by malo byť zmeniť a zlepšiť  Windows 7 a tak vytvoriť nový operačný systém, Windows8. Ďalšia otázka je oveľa zaujímavejšia – ako spraviť Windows 8 rýchlejším, menším a pohotovejším?

Vzhľadom k tomu, že technológie, ktoré sú vo fáze vývoja a ktoré sú Microsoftu k dispozícii, ako sú 128-bitové procesory so 6, 8, 12 alebo dokonca  48 jadrami , operačný systém bude vyzerať úplne inak, ak sa pokúsi pracovať s týmito prvkami. Existujú aj iné technológie, napríklad Solid State disky nahradia tradičné pevné disky s rotačnými hlavami. Ďalšou technológiou je sústava obvodov založená na základe svetla (fotónu), ktorá nahradí tradičné vedenie.

Dotyková a hlasová technológia, ktorá pochádzala z čias Windows 7, bude tiež vo Windows8 a bude zaujímavé sledovať, ako bude vyzerať jej vývoj.

Vstavané systémy, ktoré potrebujú okresané verzie plného operačného systému, by mohli mať prospech z novej kompaktnejšej verzie Windows8.

Zdroj: http://windows8news.com/2010/04/20/will-windows-8-be-faster-and-smaller-than-windows-7/

Comments are closed.

Najnovšie komentáre
    Archív