Intel chce zabudovať USB 3.0 do Windows8

Niektoré z problémov, o ktorých sa hovorí v súvislosti s budúcim operačným systémom, sú: 1) málo správ, ktoré o ňom Microsoft poskytuje, 2) je ťažké dva roky špekulovať o technológii, ktorá by mohla spraviť výrazné zmeny medzi „teraz“ a „potom“. Takže sme ovplyvnení fámami a prianiami a podobne. Až kým nejaká spoločnosť nepovie niečo, čo v skutočnosti stojí za zmienku. V tomto prípade Intel oznámil, že USB 3.0 bude súčasťou operačného systému Windows 8.

Čo je USB 3.0?
Pôvodná špecifikácia USB bola vydaná kombináciou výrobcov v roku 1996. Patrili sem Intel, Compaq, Microsoft, Sony, Digital Equipment Corporation, IBM a Northern Telecom.

18. septembra 2007 bolo na vývojárskom fóre Intelu prezentované predstavenie USB3.0. O dva mesiace neskôr propagátorská skupina USB 3.0 oznámila, že špecifikácie pre verziu 3.0 sú kompletné a pripravené pre riadiaci orgán USB špecifikácií, aby sledoval ich realizáciu.

Novinkou je zbernica, ktorá poskytuje štvrtý spôsob prenosu na 4,8 Gbit /s. Toto dodáva “Superrýchlosť.” S primárnou výkonnosťou 4 Gbit /s a novými špecifikáciami je možné dosiahnuť rýchlosť 3,2 Gbit s, čo zodpovedá až 0,4 GB/s alebo 400 MByt/s alebo aj viac.

Aktuálna časová os vydania

Očakáva sa, že výrobky budú k dispozícii niekedy počas roku 2010.

24. septembra 2009 Freecom predstavil externý pevný disk USB 3.0.

Následne na to, 27. októbra 2009 Gigabyte Technology ohlásil nové P55 chipsetové základné dosky pre počítače, ktoré vo výbave zahŕňali USB 3.0.

Dňa 6. januára 2010 ASUS vydáva základné dosky certifikované pre USB 3.0 . Musel dodržať špecifikácie na zabezpečenie kompatibility medzi základnými doskami a periférnymi zariadeniami schválené Implementátorským fórom USB.

Windows 7 a Linux
Ovládače sú vo fáze vývoja pre Windows 7, ale počiatočná podpora nebola zahrnutá do pôvodného vydania operačných systémov. Ale na druhej strane, linuxové jadro podporuje USB 3.0 od verzie 2.6.31. Táto verzia bola vydaná v septembri 2009. To znamená, že v súčasnosti je na trhu k dispozícii kompletný systém na testovanie a vývoj USB3.

Intel a AMD
Intel nebude podporovať USB 3.0 do budúceho roka, čiže do r. 2011. To bude mať nepochybne vplyv na spomalenie jeho bežného zavedenia. Tieto oneskorenia sú spojené s problémami v procese výroby CMOS. AMD uvádza, že nové southbridge, ktoré vydal na začiatku roka 2010, nebudú podporovať USB 3.0. Podľa niektorých prieskumov USB 3.0 neprevezme kontrolu na trhu až do roku 2011.

Intel očakáva od Windows8 a nepretržitého vývoja počítačov, že spravia USB 3.0 ľahko prístupným. Intel však nie je optimistický, čo sa týka bežného prijatia tejto technológie. Zrejme prekonanie technických podrobností a špecifikácií ostáva stále problematické.

Zdroj: http://windows8news.com/2010/03/07/intel-to-integrate-usb-3-0-into-windows8/

Comments are closed.

Najnovšie komentáre
    Archív