Microsoft odhaľuje Windows 8 Embedded

Microsoft pokračuje vo svojej politike odhaľovať čo najmenej informácií ako je možné o pripravovanej verzie softvéru. Táto politika sa prejavila počas vývoja Windows 7, a pokračuje dodnes. Nedostatok informácií však je živnou pôdou pre fámy a špekulácie, ktoré môžu mať vplyv na vnímanie verejnosti.

Z prvej ruky máme veľmi málo informácií o Windows 8, a tie, ktoré sú k dispozícii často nie sú priamo spojené s vývojom operačného systému. Posledná informácia prišla na internetových stránkach spoločnosti Microsoft kariéra. Microsoft hľadá softvérového inžiniera pre Windows Embedded tímu:

„Windows Embedded tím hľadá skúseného a silného SDET. Náš tím poskytuje súbor nástrojov Windows Embedded a hotové riešenia Windows Embedded z niekoľkých kľúčových zariadení v kategóriách: Set top box / Pripojene TV, Digital Signage, Multi-funkčné tlačiarne, priemyselná automatizácia, a pod …“

Pre vysvetlenie Windows Embedded je operačný systém, ktorý sa používa napríklad v bankomatoch, set-top-boxoch, hracích automatoch, pokladniach, priemyselných počítačoch a pod. V tomto systéme si výrobca zariadenia vyberie určité komponenty, ktoré potrebuje. Systém je rýchlejší, jednoduchší a bezpečnejší.

„Náš aktuálny výrobok, Windows Embedded 7, je ďalšia verzia Windows Embedded, ktorá používa rovnaké binárne súbory a technológie ako Windows 7, ale s potenciálom pre oveľa menšie rozmery a viac robustný OS. Cieľom je odstrániť všetky zbytočné funkcie tak, že zariadenie pracuje rýchlejšie a bezpečnejšie.“

Posledný odsek pre uchádzačov o zamestnanie otvorene zmieňuje ďalšiu iteráciu Windows Embedded, s názvom Windows 8 Embedded.

„Ako SDET, budete odborníkom v poskytovaní spätnej väzby pri produktovom dizajne a užívateľských scenárov, zabezpečenie testovatelnosti nášho produktu, vývoj testov, a budete prispievať k našej automatickej testovacej infraštruktúry. Medzi ďalšie povinnosti patrí mentoring ďalších SDETs pri testovaní metodiky. Tento tím ponúka príležitosť s pracou DLS, a zákazníckych akcií, vytvorenie systému včasného pohľad na budúce rozšírenie do ďalších oblastí, vrátane tenkých klientov, POS, multi-funkcie tlačiarne, a Win 8 vstavaných a neposlednom rade, príležitosť k práci s produktom a organizácii, ktorá je veľmi úspešná vo finančnej a obchodnej zmysel.“

To znamená, že Microsoft nepracuje len na Windows Client a Windows 8 Server, ale aj na Windows 8 Embedded, čo je pravdepodobné, že po vypustení prvých dvoch produktoch sa za určitý čas objaví aj Windows 8 Embedded ako tomu bolo aj pri Windows 7 Embedded.

Zdroj: http://windows8news.com/2010/08/23/microsoft-reveals-windows-8-embedded-job-opening/

Comments are closed.

Najnovšie komentáre
    Archív