Očakávané funkcie Windows 8

Na stránke www.beingpc.com priniesli zaujímavý článok o tom, čo by podľa nich mal nový operačný systém obsahovať.

1. Dotyková obrazovka: Už sme videli Touch Screen verziu IE OS Windows 7, tak je isté, že v novom OS od Microsoftu príde k zlepšeniu. Dotyková obrazovka môže mať napríklad multi-dotykové schopnosti a oveľa viac.

2. Biometrická podpora: Nový Windows 8 by mal mať vstavané biometrické Heslo, pomocou ktorého sa bude dať prihlásiť do systému. Samozrejme aj momentálne sa nachádza biometrická kontrola, pri novom operačnom systéme bude dokonalejšia podpora a zvýšená bezpečnosť.

3. Rýchlejšie naštartovanie systému: Od doby odkedy som začal používať počítač jediná vec ktorú som nenávidel – spúšťanie systému a neznášam čakanie nechať načítať počítač trvá v priemere sec Vista 40, Windows 7 cca 27 sekúnd, záleží podľa programov, ktoré sa musia pustiť po spustení systému. Vo Windows 8 môžeme očakávať ďalšie zníženie sekúnd pri spúšťaní systému.

4. App Store: Apple App Store mala úspech na trhu. Takže predpokladáme že Windows 8 bude mať aj app sklad “Windows Store”. Zatiaľ sa však nevynorili žiadne informácie, ako spoločnosť Microsoft bude riadiť nespočetné tisíce aplikácií k dispozícii pre Windows, alebo mnoho ďalších podrobností.

Lepšie riadenie identít: Vízia beingpc.com je že používateľské účty nebudú znamenať len byť na jednom počítači ale môžete nosiť svoj účet z počítača na počítač a ďalšie zariadenia. Identít môže žiť a byť zálohované. “identita sa vyvíja od zariadenia zamerané identity na používateľov zameranú identitu.” – Computerworld

Zdroj: http://beingpc.com/2010/07/windows-8-expected-features/

Comments are closed.

Najnovšie komentáre
    Archív