Ochrana proti pirátstvu pri Windows 8?

Keď sa pozriete na hranie počítačových hier bližšie za sekundu vidíte trend v posledných rokoch. Viac a viac hier vyžadujú pripojenie k internetu, a nehovoríme o MMORPG ako je World of Warcraft. Väčšina spoločností realizácie túto techníku ako anti-pirátske opatrenia na odstránenie nelegálneho šírenia. Aj keď táto technika neudrží pirátstvo stále – vo väčšine prípadov dáva možnosť spoločnosťiam viac času na predaj softvéru predtým ako vzniknú pirátske kópie.

Podľa informácií na RumorPedia by Microsoft mohol pridať podobnú funkciu aj pre Windows 8. Microsoft zrejme zvažuje synchronizáciu niekoľkých súborov jadra priamo s Microsoft servermi “Cloud”. Predpokladáme, žeby táto technika mala dopomôcť ťažšie vytvárať pirátske kópie operačného systému.

Ešte dôležitejšie je možnosť aktualizácie jadra systému súborov bez reštartu alebo interakcie s užívateľom.

Ak by nebolo možné pustiť systém cez internet operačný systém by použil záložný softvér z počítača.

V pláne je aktualizácia týchto záložných súborov ihneď po inštalácii systému Windows, a pravdepodobne vždy, keď bude nová verzia k dispozícii.

Pripojenie ku “Cloud” serveru dáva Microsoftu ďalšie možnosti ako určiť pirátske verzie Windows 8. Pravdepodobne nebude trvať dlho, kým niekto nájde spôsob ako vždy použiť záložné súbory jadra z počítača.

Zdroj: http://windows8news.com/2010/12/02/windows-8-files-cloud/

Comments are closed.

Najnovšie komentáre
    Archív