Windows 8 bude vydaný v júli 2011 … fáma?

V dokumente o Roswelli, meste v Novom Mexiku v USA, sa hovorí, že je miestom, kde spadla mimozemská vesmírna loď. Údajne bola obnovená americkými vzdušnými silami a medzi troskami sa našli aj telá mimozemšťanov. Aj po 60 rokoch niektorí ľudia napriek nedostatku dôkazov naďalej veria divokým historkám o tejto udalosti. Fámy pretrvávajú … však?

Rovnako existujú aj fámy o Windows8. Porozmýšľajte o tom. Po prvé, môže Microsoft naozaj zvládnuť predaj nového operačného systému, aby si ho spotrebitelia kúpili tak skoro po Windows 7, a to najmä po rozhodujúcom komerčnom úspechu Windows7? Ak by pohorel, verejnosť by sa určite dožadovala nového. To však nie je tento prípad.

Po druhé, čo môžete očakávať od Windows8? Ak chcete, aby ľudia kupovali OS, musí byť zásadne odlišný, inak bude považovaný za Service Pack pre Windows7. Koluje síce fáma o 128 bitoch, ale aby naozaj fungoval ako 128-bitový OS, potom musia prebehnúť závažné úpravy mnohých podporných softvérov a hardvérov, aký by to inak malo zmysel? Ak aplikácie nebudú schopné využiť výhodu CPU, aby pracovali rýchlejšie, nebude to mať zmysel.

Po tretie, hardvérová technológia musí byť vopred k dispozícii na začlenenie do nasledujúceho OS, inak sa predĺži časový horizont, možno do r. 2012, alebo dokonca 2013. Táto technológia už mohla existovať, keď sa vyvíjal Windows7, ale čakala na ďalších tvorcov hardvéru.

Po štvrté, musí sa pretvoriť jadro Windows8. Ak by šlo len o rozšírenie jadra Vista/Windows7 , znovu, aký to má zmysel? Microsoft a jeho R & D tím musí klásť dôraz na to, ako budú musieť vyzerať ďalšie generácie, ale s dôrazom na nové technológie.

Takže toľkoto k fámam, a kedy vlastne Microsoft vydá Windows8? Z tabuľky vytvorenou zamestnancom Microsoftu vyplýva, že by to malo byť okolo 01. júla 2011. To už ostáva len pár mesiacov. Tu je kópia tabuľky s časovým harmonogramom nielen pre Windows8, ale aj pre ďalšie produkty spoločnosti Microsoft.

Takže toto sú najnovšie klebety. Tabuľka ukazuje ako dátum vydania júl 2011. Čo robí túto tabuľku zaujímavou, je jej údajný pôvodca: zamestnanec Microsoftu; okrem toho, jej časový harmonogram presne sedí pre jednotlivé softvéry v minulosti. Berte to s rezervou, ale fámy môže byť aj pravdivé.

Zdroj: http://windows8news.com/2010/03/10/windows-8-to-be-release-july-2011-a-rumor/

Comments are closed.

Najnovšie komentáre
    Archív