Z microsoftu náhodne unikol dátum vydania Windows 8

Microsoft je dosť úzkostlivý keď sa jedná o dátum vydania ďalšej verzie Windows, doteraz známej ako Windows 8. Mnohí odborníci predpovedali, že Windows 8 bude vydaný do troch rokov od vydania Windows 7, čo by znamenalo uvoľnenie na najdôležitejšie trhy v poslednom štvrťroku 2012.

Z holandského Microsoftu však náhodou unikol dátum tohto vydania, alebo presnejšie obdobie vydania Windows 8. Tento článok, ktorý sa najviac zaoberá prvými narodeninami systému Windows 7, sa takisto venuje i budúcnosti Windowsu v poslednom odseku.

“Vyraďovanie Windows XP Microsoftom je takmer dokončené. V júli 2010 sa ukončila podpora pre Windows XP s aktualizáciou Service Pack 2. Dnes Microsoft prestane predávať Windows XP výrobcom PC. Pre Windows 7, Microsoft Service Pack 1. Táto aktualizácia Service Pack je stále vo fáze testovania a očakáva sa že bude k dispozícii v prvej polovici budúceho roka. Prvou aktualizáciou Windows 7 je nová verzia Windows Live Essentials (explore.live.com) ktorá sa stala dostupnou v polovici júna. Navyše Microsoft samozrejme pripravuje i ďalšiu verziu Windows. Ale to bude trvať asi dva roky kým príde “Windows 8 ‘na trh.”

Posledná veta je dôležitá. Príspevok publikovaný 22. októbra 2010 ukazuje, že to bude trvať ďalšie dva roky, než sa Windows 8 dostane na trh čo je v súlade s predpoveďou, že Windows 8 bude vydaný na konci roku 2012.

Ak pôjdu všetky veci podľa plánu budeme pravdepodobne vidieť podobne ako pri Windows 7 beta verziu Windowsu 8 v januári 2012, Windows 8 RC v apríli 2012 a Windows 8 RTM verzia v júli.

Zdroj: http://windows8news.com/2010/10/24/microsoft-nl-accidentally-leaking-windows-8-release-date/

Comments are closed.

Najnovšie komentáre
    Archív